İzmir Bölgesi Su Arıtma Cihazı ve Sistemleri

İletişim

Ücretsiz Teklif Al!

Formu Doldurun, 1 Ay Ücretsiz Kullanım Fırsatını Yakalayın!


ortimax-hakkinda

1 Ay Ücretsiz Deneme

Firmamız, ürünlerinin kalitesine sonsuz bir güven duymaktadır ve tercih etmeniz halinde 1 ay ücretsiz deneme imkanı sunmaktadır. Formu doldurun, sizi arayalım ve hemen 1 ay. ücretsiz denemeye başlayın.

Ters Osmoz Teknolojisi

Ters Osmos teknolojisi bilinen en hassas filtrasyon yöntemidir. Suyun içinde istenmeyen tüm kirlilikleri sudan ayıran bir membran filtrasyon sistemidir.

Ters Osmos su arıtma cihazları, sadece su moleküllerinin geçişine müsaade eder ve sudaki tüm ağır eriyikleri ve kirleticileri dışarı atar. Buna ek olarak, tam otomatik olarak çalıştığından hiçbir şekilde müdahaleye gerek kalmaz.

Bu sistemler çapraz akışlı olarak çalışır. Membran, yarı geçirgen bir zar olup, sadece su molekülleri ve bazı inorganik moleküller, bu zardan geçiş yapabilmektedir. Diğer moleküller ise, %90 – 98 hassasiyetle filtre edilir konsantre su ile sistemden dışarı atılır. Bu sayede su içerisindeki kötü koku ve tada sebep olan klor ve diğer kimyasalların yanı sıra kurşun, bakır, baryum, krom, civa, sodyum, kadmiyum, nitrit, nitrat ve selenyum gibi ağır metaller ve zararlı kontaminantlar da arıtılmış olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Ortimax su arıtma cihazlarımızın tümü 2+8 yıl garanti kapsamındadır.(Filtre değişimleri ve teknik destek tarafımızdan sağlandığı sürece).

Şebeke suyunuzun durumuna, kalitesine ve sistemi kullanım sıklığına göre değişmektedir. Her koşulda filtrenizi kullandığınız ürüne göre 6-12 ayda bir değiştirilmesi önerilmektedir. Post karbon filtreyi yılda bir defa, orijinal membranınızı da üç yıldan uzun tutmamamınızı öneririz.
İlk üç filtrede değişim tarihleri değişiklik göstermez; su filtre edilirken canlı organizmalar (mikrop, bakteri) filtre içerisinde yer edinirler, bu sebeple suyla temas sağlandığı an itibariyle değişim miladı başlamış olur. Az su kullanımı sadece membran filtrenin değişim sürecini etkilemektedir.

Evet ürün filtrelerini değiştirebilirsiniz. fakat servis dışı yapılan her türlü müdahale cihazın garantiden çıkmasına neden olacaktır. Uzman su arıtma servisi tarafından yapılacak olan servis işlemlerinde cihazınız garantili olacak ve emniyet içerisinde kullanım sağlanacaktır.

Osmoz yarı geçirgen bir zarla birbirinden ayrılmış olan az yoğun ortamdan çok yoğun ortama su geçişidir.Ters osmoz sisteminde kullanılan membranlar 8-12 angstrom gözenek çapına sahiptir. Suda yer alan artı ve eksi yüklü iyonlar ve moleküller , bakteri ve virüsler 12angstromdan büyük olduklarından membranlardan geçemezler ve atık hattına yönelirler.

Ters ozmoz arıtma cihazı , suyunuzun tat ve kalitesinin yükselmesini sağlar. Koku ve çözeltiyi azalttığı gibi kloruda %99 a kadar azaltır.Cihaz ayrıca suda olabilecek kurşun , bakır , baryum , krom , civa , sodyum , kadmiyum , florür , nitrit , nitrat ve selenium gibi kontaminantları da azaltır ve 8.5ph oranında alkali içme suyu üretir.

Yıllık Su Maliyetiniz Ne? 

Eğer su arıtma cihazına ihtiyacınız olup olmadığı konusunda kararsızsanız,  yıllık su maliyetini hemen aşağıdan hesaplayabilirsiniz.